środa, 10 listopada 2010

MOTYLKOWO

W końcu jesteśmy prawdziwymi przedszkolakami.Ciocia Iza pochwaliła nas za występ dla rodziców- jest z nas bardzo dumna.We wtorek obchodziliśmy urodziny naszej koleżanki Julki, zjedliśmy pyszny i piękny torcik oraz bawiliśmy się wesoło.
Na zajęciach poznaliśmy jesienne witaminy , wiemy jakie owoce i warzywa sa smaczne i zdrowe.Poznaliśmy wierszyk "Owoce" J.Straburzańskiej.Utrwalaliśmy podstawowe kolory, bawiąc się w grzybobranie.Wykonaliśmy Memory z warzywami, które wykorzystaliśmy na zajęciach.Potrafimy nazwać warzywa i połączyć w pary..Poznaliśmy , także nazwy niektórych grzybów.Uczyliśmy się wierszyka "Muchomor".Wykonaliśmy wydzierankę- która przedstawia grzybki.
Byliśmy na wycieczce w bibliotece, jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wizyty.Wiemy jak i gdzie wypożyczyć książeczki.Pani Bibliotekarka zaprosiła nas do zabawy.Dostaliśmy, także lizaczki od Kubusia Puchatka , który niedawno obchodził urodziny.
Ale to nie koniec atrakcji w środę odwiedziła nas pani stomatolog.Zrobiła bardzo ciekawy pokaz rzeczy , które są zdrowe lub nie dla naszych ząbków.Wiemy, że gdy nie myjemy ząbków, pojawiają się na nich brzydkie robaczki.Obejrzeliśmy, także ciekawa bajeczkę, o tym jak trzeba dba o zęby.
Zdjęcia z pasowania na przedszkolaka i z wizyty w bibliotece ponizej

http://picasaweb.google.com/kolorowekredki10/20101110Pasowanie#5538039155386509314

http://picasaweb.google.com/kolorowekredki10/Bibloteka#