środa, 8 lutego 2012

Dzwoneczkowo :-)

Fryzjer- ten zawód królowal u nas w ostatnim tygodniu.Znamy pracę fryzjera, czynności jakie wykonuje , jakich używa narzędzi pracy.Wiemy , także ze trzeba dbać o wlasne włoski.Rozumiemy , znaczenia słów o tej samej nazwie np. szczotka.Nauczyliśy się piosenki "Strach na wróble u fryzjera", a także utrwalamy liczebniki porządkowe od 1-5.Ten tydzień poświecamy na zapoznanie się z różnego rodzaju sklepami i i ch towarami.Bawimy się w ekspedientów i klientow.Poznajemy zwroty grzecznościowe jakich powinniśmy używać podczas robienia zakupów. RODZICE możecie to sprawdzić - Może zrobimy zakupy wspólnie?????
Oczywiście poznajemy nową piosenkę pt."Ulica handlowa"Pani Iza uczy nas , także jak powinniśmy się wypowiadać, jak budować zdanie poprawnie gramatycznie-Musimy jeszcze trochę ćwiczyć tę umiejętność.Prace plastyczne można podziwiać w naszej sali bądz w szatni , a ostatnie ulepione z masy solnej zabraliśmy do domku.
Obchodziliśmy także urodziny Julki i Oliwki jedliśmy pyszne torciki i bawiliśmy się wesoło, zyczymy jeszcze raz wszystkiego naj naj naj najlepszego.DZWONECZKI!!!!!!!!!!

https://picasaweb.google.com/107601105068273418782/UrodzinyJulkiIOliwiPraceSolne